Ronaldo zabio dva gola u Juventusovom demoliranju Parme

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

Odigrana su još dva susreta 13. kola Serie A, a napokon sigurnu i dominantnu partiju je odradio Juventus koji je s čak 4:0 svladao Parmu...

Nogometaši Juventusa su odigrali jednu od dominantnijih partija sezone. Nakon nekoliko utakmica mučenja i remija ili pobjeda s primljenim pogotkom, Juventus je u potpunosti deklasirao Parmu na gostujućem terenu i svladao ju s 4:0.

Dva pogotka u toj pobjedi je ugradio Cristiano Ronaldo i fantastični Portugalac već broji 12 pogodaka u Serie A ove sezone. Briljirao je i Alvaro Morata s dvije asistencije i pogotkom, no golijadu je otvorilo Parmi poznato lice.

Dejan Kuluševski je prošle sezone oduševljavao u dresu Parme, a u 23. minuti je zabio svom bivšem klubu. Pronašao ga je Morata dodavanjem, a Šveđanin gađa iz prve unutar kaznenog prostora i neobranjivo gađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije je 2:0, opet je u akciji Morata, ali ovaj put ubačajem. Visoko u zrak se vinuo Ronaldo i ishod je jasan, lopta je u mreži. Ubojitu formu Portugalac nastavlja u 48. novim preciznim udarcem i već na otvaranju drugog dijela je sve jasno.

Pojavila se nakon toga u nekoliko situacija i Parma, ali ovaj put aktualni prvak zadržava mrežu netaknutom. Zato je sve u 86. zaključio sam Morata koji je na svoju sjajnu partiju dodao i pogodak glavom nakon ubačaja Federica Bernardeschija.

Juventus je ovom pobjedom izjednačen s Interom na drugom mjestu tablice s 27 bodove, ali milanski klub ima utakmicu manje i u sjajnom je nizu pobjeda. Prvi je Milan s bodom više i susretom manje od Juventusa.

U ranijem susretu je Sampdoria upisala drugu pobjedu u nizu i bilježi rast forme. Momčad iz Genove je protiv Crotonea povela s 2:0 golovima Damsgaarda i Jankta, a smanjio je Simy iz kaznenog udarca. Konačnih 3:1 postavio je Fabio Quagliarella u 65. minuti.