Vodeni sportovi

Jadran na Poljudu pobjedom zaključio vaterpolsku 2020.

Matej Kačan • utorak, 22.12.2020.

Posljednji susret 1. HVL u tekućoj godini je pripao splitskim klubovima. Jadran i POŠK su na Poljudu odigrali gradski dvoboj 10. kola koji je vrlo lako pripao favoritima iz Jadrana...

Za kraj vaterpolske 2020. godine u Hrvatskoj, Jadran iz Splita je učvrstio svoje treće mjesto na ljestvici 1. HVL. U susretu desetog kola, Jadran je deklasirao gradske rivale iz POŠK-a sa 17:8.

Jadranaši su ozbiljno ušli su susret i to je garantiralo visoku pobjedu. Već nakon prve četvrtine je 7:3, što do poluvremena raste do 11:5. Svaka sjena sumnje razbijena je s 4:0 u trećoj četvrtini pa je POŠK ostao bez ikakve šanse.

Tek je lagano opuštanje u posljednjoj dionici omogućilo uvjetnim gostima na Poljudu da smanje do konačnih 17:8. Jadran je s četiri pogotka vodio Jerko Marinić Kragić, dok je kod POŠK-a čak pet od osam zabio Marino Divković.