Kramarić zabio u ispadanju Hoffenheima, Leipzig deklasirao Augsburg

Matej Kačan • utorak, 22.12.2020.

Sredina blagdanskog tjedna u Njemačkoj služi za odigravanje drugog kola DFB Pokala, a izdvajamo pogodak Andreja Kramarića u novoj slaboj predstavi i ispadanju Hoffenheima...

Nogometaši Hoffenheima kao da ne mogu spojiti niz dobrih utakmica. Nakon pobjede preokretom kod Mönchengladbacha, Hoffenheim je trebao imati lakši posao protiv Greuther Fürtha, ali je sve maksimalno zakomplicirao i ispao nakon raspucavanja.

Krenulo je sve dobro, Andrej Kramarić je opet zabio u 13. minuti i to na asistenciju Beboua. No, slijedi preokret preko Ernsta i Meyerhofera, a izjednačio je Akpoguma u 49. minuti.

Do kraja je Hoffenheim bio na rubu ispadanja jer je Fürth imao kazneni udarac u nadoknadi koji je promašio Seguin pa se ušlo u dodatnih 30 minuta.

Tamo nije bilo pogodaka, a Kramarić je uzeo prvi jedanaesterac u raspucavanju. Pogodio je, kao i svi njegovi ostali suigrači osim Vogta u petoj seriji, dok je za Fürth u prvoj seriji promašio Bauer pa ni nakon regularnih pet serija nemamo pobjednika.

Šesta serija donosi promašaj na obje strane, a sedma pogotke. Isto je bilo i u osmoj, a u devetoj seriji Kasim promašuje za Hoffenheim, dok Fürth pogađa za veliko slavlje i prolazak.

Dvoboj dva bundesligaša vrlo je uvjerljivo pripao RB Leipzigu. Augsburg kod kuće nije imao šanse, Orban je načeo mrežu u 11. minuti, dok je Poulsen udvostručio u 74., a Angelino osam minuta kasnije postavio konačnih 3:0.

Do pobjede je došao i Schalke kojem ne ide u ligi, ali prolazi u Kupu. Serdar je krenuo u 27., a Raman je s dva pogotka u drugom poluvremenu povisio na 3:0. Počasni pogodak je postigao Reichert kojem je obranjen kazneni udarac, ali je pospremio sam svoj odbijanac.

Do prolaska je stigao i Köln koji je minimalno svladao Osnabrück pogotkom Modestea u prvoj minuti sudačke nadoknade.