VROS u drami svladao Zabok, Split siguran protiv Škrljeva

Matej Kačan • srijeda, 23.12.2020.

U krnjem 15. kolu HT Premijer lige su odigrana tri susreta koja nije poremetio koronavirus, a gostujuće pobjede su upisali Split i Šibenka. Najzanimljivije je bilo u Osijeku gdje je VROS svladao Zabok...

Najzanimljiviji susret 15. kola HT Premijer lige je bio onaj VROS-a i Zaboka u Osijeku gdje se vodila bitka za sredinu tablice. Susret je obilovao preokretima i velikim serijama, a sveo se na tijesnu završnicu.

VROS je tako vodio s 11 poena viška nakon prve dionice, ali u drugoj i trećoj Zabočani dopuštaju tek 30 sveukupnih poena domaćinu te preuzimaju vodstvo. No, mirna ruka s crte slobodnih bacanja Antonija Jordana uz polaganje Pavla Paića su donijeli VROS-u konačnih 79:76 nakon što se u posljednjih minutu i pol ušlo s neriješenim rezultatom.

Jordano je ubacio 24 poena kod Osijeka, dok je Robert Kujundžić odigrao svaku sekundu susreta i završio je s 20 poena. 23 je kod Zaboka postigao Antonio Črnjević.

Sigurnu pobjedu su ostvarili i košarkaši Splita na gostovanju kod Škrljeva usprkos slabijem ulasku u utakmicu. Imali su domaćini dva poena viška nakon prvih 10 minuta, ali slijedi sjajnih 20 minuta Splita koji radi 46:23 i preokreće.

U četvrtoj se gost opustio te je Škrljevo stiglo na deset poena minusa i konačnih 76:66. Splićane je vodio Pavle Marčinković sa 17 poena, 14 je dodao Antonio Vranković. 15 je kod Škrljeva ubacio Martin Robertson.

Do svoje pete pobjede je stigla i Šibenka koja je na gostovanju svladala Hermes koji je i dalje na dnu s jednom pobjedom. Imao je Hermes šest poena viška nakon prve, ali ostatak susreta pripada gostima koji preokreću i slave s 84:78 uz 25 poena Jamesa Freemana.