Verona 1:2 Inter
Inter

Inter Brozovićevom asistencijom odnio bodove iz Verone i zasjeo na vrh

Matej Kačan • srijeda, 23.12.2020.

Srijedu u Serie A je u sklopu 14. kola otvorila utakmica u Veroni gdje je domaćin dočekao Inter, a nakon teške i čvrste utakmice su gosti slavili s 2:1 i privremeno zasjeli na vrh tablice...

Nastavlja se sjajna forma Intera koji niže pobjede u Serie A, a zaustaviti ga nije uspio ni Ivan Jurić sa svojom Veronom. Jurić je utakmicu sveo na nekoliko prilika, ali je ovaj put Inter bio precizniji, a imao je i pomoć Marcela Brozovića s asistencijom.

U prvom dijelu vidjeli smo tek jednu izraženu šansu, sjajan udarac Lautara Martineza pod gredu koji još bolje čupa Marco Silvestri. U drugom poluvremenu je Martinez ipak precizniji, u 52. minuti je precizno pospremio ubačaj Achrafa Hakimija od vratnice u mrežu.

Ipak, Verona je uspjela izjednačiti i to nakon fatalne greške Samira Handanovića. Vratar Intera je doslovno poklonio loptu Ivanu Iliću koji ne propušta ponuđeno i lako zabija za 1:1 u 63. minuti.

Nije dugo prošlo, a Inter je vratio vodstvo nakon što je Brozović u 69. lijepo ubacio, a na skoku je Milan Škriniar. Slovak je sjajan u igri glavom i to još jednom pokazuje pogotkom za 2:1. Zabio je Inter još jednom, ali je Lukakuov pogodak u nadoknadi poništen zbog zaleđa.

Inter je došao na 33 boda te se popeo na vrh tablice odakle čeka ishod susreta Milana i Lazija. Varona je pak u nizu od tri utakmice bez pobjede i leži na devetom mjestu tablice s 20 bodova. Brozović je igrao 90 minuta, Ivan Perišić je iz igre izašao u 70. minuti.

S druge strane je Ivor Pandur ostao na klupi, dok je Jurić i dalje bez usluga ozlijeđenog Nikole Kalinića.