Efes uz vrlo dobar nastup Simona svladao Fenerbahče

Branimir Korać • subota, 26.12.2020.

U 14. kolu turskog prvenstva odigran je veliki istanbulski derbi između Anadolu Efesa i Fenerbahčea. Efes je odnio pobjedu 85:72...

Veliki derbi turskog prvenstva između Anadolu Efesa i Fenerbahčea okončan je pobjedom Efesa 85:72. Momčad Krune Simona ovom pobjedom ostala je stopostotna.

Efes je na omjeru 12-0 dok Fenerbahče ima 11-3 i to je sva tri poraza upisao u zadnjih pet utakmica i to vekliki kiks protiv Buyukcekmecea, zatim od Karsiyake i sada Efesa.

Susret je prelomljen sredinom druge dionice. Fenerbahče je vodio 35:30 da bi nakon toga do kraja poluvremena Efes napravio 14:2 i s vodstvom otišao na odmor.

U nastavku susreta Fenerbahče je u dva navrata smanjio zaostatak na samo minus jedan, ali nije uspio okrenuti rezultat.

Završilo je plus 13 za Efes koji tako nastavlja s odličnim igrama u turskom prvenstvu.

Predvodio da je Adrian Moerman s 25 poena i 15 skokova dok je Simon za 33 minute ubacio 15 poena(6/13 iz igre) uz pet skokova i šest asistencija.

Kod Fenera Dyshawn Pierre ubacio je 16 poena, a Marko Gudurić 12.