Premiership, 15. kolo, 26.12.2020, 18:30 h
Arsenal 3:1 Chelsea
Chelsea

Chelsea podbacio i vratio Arsenal na pobjednički put

Branimir Korać • subota, 26.12.2020.

Skoro dva mjeseca Arsenal nije znao za pobjedu u Premier ligi, a onda je stigao susret protiv Chelseaja. Tu je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica sezone i slavio s 3:1...

Chelseaju nije strano gubiti utakmice od protivnika koji su u lošoj formi. Ne samo ove sezone, nego smo to i inače viđali. Ovaj put "probuđen" je Arsenal koji od 1. studenog nije znao za pobjedu dok ovdje nije slavio s 3:1.

Frank Lampard je upozoravao kako se Arsenal ne smije olako shvatiti iako je u lošoj formi, međutim Chelseajevi igrači nisu bili niti blizu onog što mogu. Prvo poluvrijeme bilo je jako loše s njihove strane, prema naprijed nisu napravili ništa, a Arsenal je svoje dvije situacije iskoristio i to uz pomoć gostiju.

Prvo je u 34. minuti Reece James nespretno s leđa faulirao Kierana Tiernayja i dosuđen je kazneni udarac koji Alexandre Lacazette rutinski realizira.

Novi nepotreban prekršaj stigao je na kraju prvog dijela kada je Kante srušio Saku, dosuđen je kazneni udarac na 22-23 metra, a fantastično ga je izveo Granit Xhaka za 2:0.

Arsenal je tako ni kriv ni dužan vodio s 2:0 na odmoru.

Na poluvremenu su u svlačionici kao žrtve ostali Timo Werner i Mateo Kovačić, ali umjesto da Chelsea pritisne i krene u hvatanje zaostatka, u 56. minuti prima novi gol. Bukayo Saka sjajno je pogodio sam gornji kut, a je li baš gađao ili više ubacivao na drugu vratnicu, stvar je promatrača.

Arsenal je imao još nekoliko sjajnih prilika, prvo je Mendy odlično obranio Martinelliju pa je pogriješio i poklonio loptu Lacazetteu, no on nakon toga griješi i Mendy se iskupljuje da bi minutu-dvije kasnije Elneny stresao gredu.

Tek u završnici je i Chelsea nešto odigrao. U 86. minuti Tammy Abraham iz blizine smanjuje na 3:1, a u 89. minuti Pablo Mari u 16 metara ruši Mounta i gosti dobivaju kazneni udarac. Izveo ga je vrlo loše Jorginho, Leno brani i sprječava bilo kakvu dramu u završnici susreta.