Manchester City rutinski preko Newcastlea, Everton puše za vratom gradskom rivalu

Mihaela Bradovski • subota, 26.12.2020.

Odigrana su posljednja dva susreta Boxing Dayja u Premier ligi. Manchester City očekivano nije imao problema s Newcastleom dok je Everton slavio kod posljednjeplasiranog Sheffield Uniteda...

Utakmica na Etihadu bila je onakva kakva se i očekivala. Manchester City ugostio je Newcastle i bio je svjestan kako je veliki favorit te da će gosti svoju priliku tražiti isključivo kroz kontranapade.

Domaćin je potpuno dominirao od samog početka, a za lakši posao pomogao je pogodak već u 14. minuti kada je Ilkay Gundogan zabio za 1:0.

Odmah na startu drugog dijela još jedan pogodak, ovaj put mrežu gostiju zatresao je Ferran Torres.

Mogao je City i uvjerljivije slaviti, dvije dobre prilike nije realizirao Kevin de Bruyne, dvije Sergio Aguero, Bernardo Silva pogodio je vratnicu i na kraju se domaćin morao zadovoljiti 2:0 pobjedom.

Ovo je 12. uzastopna domaća pobjeda Manchester Cityja protiv Newcastlea u Premier ligi.

Pobjedu je upisao i Everton koji je gostovao kod Sheffield Unitea, slavio 1:0 i dodatno zakucao Sheffield za dno.

Jedini pogodak pao je tek u 80. minuti kada je Gylfi Sigurdsson poslao loptu u mrežu.