Sjajni Mornar svladao i Cedevita Olimpiju usred Ljubljane

Matej Kačan • nedjelja, 27.12.2020.

Košarkaši Mornara su predvođeni sjajnim Jacobom Pullenom stigli do devete ABA pobjede. Pullen je zabio 36 poena u pobjedi nad Cedevita Olimpijom...

Mornar iz Bara nastavlja sa sjajnim partijama u ABA ligi gdje je i dalje u samom vrhu i gornjem domu tablice. Novu pobjedu su Barani ostvarili protiv još jedne ekipe koja ove sezone igra jako dobro, Cedevita Olimpije.

Mornar je odigrao fantastično prvo poluvrijeme, posebno prvu četvrtinu gdje su momčadi Jurice Golemca zabili čak 33 poena u prvih 10 minuta, a 55 na poluvremenu za 17 poena viška. Odigrala je Cedevita Olimpija bolju treću pa je smanjila zaostatak te je u četvrtoj krenula u pokušaj povratka, ali nije uspjelo.

Ponestalo je vremena, a u ključnim trenucima je Mornar vukao Jacob Pullen koji je otklonio svaku mogućnost preokreta ili opasnosti za Mornar. Bio je vrlo uspješan u tome pa je zabio 36 poena, a Cedevita Olimpija je tek kozmetički smanjila rezultat na 93:88.

Pullen je uz 36 poena podijelio i pet asistencija, dok je 13 zabio Isiah Whitehead. Kod Cedevita Olimpije je Jaka Blažič ubacio 24. Roko Ukić je za šest i pol minuta na parketu ubacio jednu dvicu te je uhvatio jedan skok.

Mornar ostaje u vrhu s 9-2 omjerom, dok je Cedevita Olimpija na 6-2 i ima mnogo toga za nadoknaditi.