Final Four Lige prvaka, polufinale, 28.12.2020, 18:00 h
Barcelona 37:32 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Luka Cindrić s Barcelonom prošao u finale Lige prvaka

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.12.2020.

Prvi finalist Lige prvaka je Barcelona. U polufinalu na završnom turniru u Kölnu bila je bolja od PSG-a s 37:32...

Barcelona je u Köln stigla kao prvi favorit za osvajanje titule prvaka Europe za prošlu sezonu, na neobičan Final Four koji se igra usred sezone koja traje. Pandemija koronavirusa stvorila je ogromne probleme u svijetu sporta pa je tako EHF odlučio kako se neće igrati niti osmina finala, a niti četvrtfinale Lige prvaka već se odmah krenulo s Final Fouru uzrokujući bijes kod mnogih klubova.

Barcelona je ove sezone dominantna, pokazala je najviše, ima najveću širinu i ovdje je došla s jednim ciljem. Parižani su bili vrlo hendikepirani, ostali su bez Nikole Karabatića i njegove zamjene Luca Steinsa te važnog obrambenog igrača Henrika Tofta Hansena.

Parižani su bolje otvorili utakmicu i poveli su u devetoj minuti sa 7:4, ali sredinom poluvremena Barcelona radi seriju 3:0 i radi preokret odlaskom na 11:10.

Nova serija od 5:0 odvela je Barcelonu do 16:11 što znači da je u deset minuta napravila seriju čak 8:1.

Već u prvom poluvremenu Barcelona je tako stvorila lijepu razliku i na odmor odnijela vodstvo 18:14.

U drugom dijelu Parižani su čini sve kako bi potpuno smanjili zaostatak, ali bliže od tri gola minusa nisu uspjeli doći. Barcelona ima prekvalitetnu momčad da bi prosula takvu prednost.

Predvodili su je Dika Mem s osam golova, Aron Palmarsson sa šest, po pet su zabili Blaž Janc i Ludovic Fabregas, a Luka Cindrić zabio je četiri gola. Kod PSG-a Dylan Nahi zabio je devet golova, Mikkel Hansen sedam, a Nedim Remili pet.