Bayer povezao dva poraza, novi kiks Kramarićevog Hoffenheima

Branimir Korać • subota, 02.01.2021.

Bundesliga je nastavljena susretima 14. kola, a u prvih pet dvoboja gosti su imali dosta uspjeha i ubilježili su četiri pobjede.

Eintracht je u 14. kolu ugostio momčad Bayera i upisao je pobjedu 2:1. Apotekari 12 kola nisu znali za poraz, a onda su povezali dva zaredom. Nakon što su u prošlom kolu izgubili od Bayerna 2:1, sada su istim rezultatom poraženi u Frankfurtu.

Gosti su rano poveli, već u desetoj minuti Nadiem Amiri pogodio je za vodstvo, no već početkom drugog dijela domaćin je imao preokret u rukama. Prvo je u 22. minuti izjednačio Amin Younes, a onda je Edmond Tapsoba autogolom donio pobjedu Eintrachtu.

Union Berlin i dalje potvrđuje status najugodnijeg iznenađenja. Na gostovanju u Bremenu kod Werdera slavio je s 2:0 i tako ušao među one koji se bore za Ligu prvaka. Oba gola postignuta su u prvih pola sata, Sheraldo Becker i Taiwo Awoniyi bili su strijelci za goste.

Arminia nije iznenadila protiv Borussije Mönchengladbach koja se pokazala boljim protivnikom i zasluženo je slavila. Gosti su uzeli sva tri boda pobjedom 1:0 iako su mogli i do uvjerljivije pobjede.

Sva tri boda Borussiji osigurao je švicarski reprezentativac Breel Embolo koji je u 58. minuti postigao jedini pogodak na susretu.

Identičnim rezultatom okončan je i dvoboj između Kölna i Augsburga. Köln je tako nastavio lošu seriju i ovo mu je drugi poraz u zadnja tri kola uz samo jedan osvojen bod. Augsburg je do pobjede odveo Iago pogotkom u 77. minuti.

I u novoj godini Hoffenheim je nastavio s lošim rezultatima. Ovaj put izgubio je kod kuće od Freiburga s 3:1, a već na poluvremenu je gubio 3:0.

Baptiste Santamaria, Vincenzo Grifo i autogol Adamsa Kasima donijeli su visoku prednost gostima koju je Ihlas Bebou u drugom dijelu samo smanjio. Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu.