Deportivo Alaves 1:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Vrsaljku 90 minuta u teškoj pobjedi Atletica

Matej Kačan • nedjelja, 03.01.2021.

Nogometaši Atletico Madrida ostvarili su novu pobjedu za ostanak na vrhu La Lige, ali teških 2:1 kod Alavesa koji je gotovo pola sata igrao s desetoricom spada pod predstave slabije od očekivanog...

Mnogo teže nego što se očekivalo je Atletico Madrid pobjedom započeo 2021. godinu. Gostovanje kod Alavesa zasigurno nije bilo označeno kao jedno od najtežih u sezoni, a pogotovo je Atletico trebao to lakše završiti kad je pri 1:0 ostao s igračem više u posljednjih pola sata.

Naime, u poprilično mirnom prvom poluvremenu je Alaves ostao bez udarca na gol, a jednu od malobrojnih prilika za goste je realizirao Marcos Llorente nakon što ga je pronašao Luis Suarez. s 1:0 se ide na poluvrijeme, a u 62. se čini da je misija borbe za bod za Alaves postala nemoguća.

Victor Laguardia je bio preoštar u startu te je nakon VAR provjere zaradio crveni karton. No, nekoliko propuštenih šansi za Atletico je napokon kažnjeno u tri minute u kojima je Alaves pokazao najviše na cijelom susretu. Prvo je u 81. Florian Lejeune glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca zatresao vratnicu, a tri minute nakon je Felipe poslao loptu u svoju mrežu nakon što je htio presjeći dodavanje napadača.

Ostalo je šest minuta do kraja, a Atletico je ipak uspio doći do pobjede u 90. minuti kad je Joao Felix namjestio laku priliku Suarezu koji iz blizine asistenciji dodaje i pogodak za tri boda i ostanak na vrhu s dva boda više i dvije utakmice manje od Real Madrida.

Atletico je susret odradio u 3-5-2 sustavu, a 90 minuta je na desnoj strani odradio Šime Vrsaljko. Ivo Grbić se nakon koronavirusa vratio na klupu za pričuve Atletica.