Juventus 4:1 Udinese
Udinese

Ronaldo s dva gola deklasirao Udinese za peto mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 03.01.2021.

Nogometaši Juventusa su u prvoj utakmici u novoj godini svladali Udinese s 4:1 te su se oporavili od poraza odd Fiorentine te su uspješnim ulaskom u 2021. skočili na peto mjesto tablice...

Nakon što su iznenađujućim i teškim porazom s 3:0 od Fiorentine zatvorili prošlu godinu, nogometaši Juventusa su pobjedom otvorili 2021. godinu protiv Udinesea. Kao i obično, briljirao je Cristiano Ronaldo s dva pogotka.

No, moglo je sve poći po krivu vrlo brzo jer je u 11. minuti Udinese zatresao mrežu preko De Paula, no pogodak je poništen zbog igranja rukom u akciji za pogodak. Zato je do poluvremena Juventus poveo, igrala se 31. minuta kad je Ronaldo povukao loptu i sam sjajnim udarcem postavio 1:0.

Ronaldo je jednako fantastično otvorio i drugo poluvrijeme, ovaj put asistencijom za Federica Chiesu koji je brzom i spretnom reakcijom podigao rezultat na 2:0. U 52. je i Juventusu poništen pogodak, ovaj put je mrežu tresao Aaron Ramsey, a opet je bilo igranja rukom.

Ronaldo je pogotku i asistenciji dodao i drugi pogodak u 70. minuti kad je Juventus odigrao fantastičnu momčadsku akciju koja je završena dodavanjem Bentacura za Ronalda koji mirno trese mrežu. Nakon toga se Juventus malo opustio pa Udinese pogađa gredu preko Zeegelaara koji ipak dolazi do počasnog pogotka u prvoj minuti nadoknade.

No, ni to nije bio kraj golijade jer Paulo Dybala trese mrežu u četvrtoj minuti dodanog vremena za konačnih 4:1. Udinese je upisao drugi poraz u nizu te je na 13. mjestu tablice s 15 bodova, dok je Juventus skočio na peto mjesto s 27 te utakmicom manje u odnosu na društvo ispred.