Betis i Rayo Vallecano uvjerljivi, Granada tek nakon produžetaka prošla dalje

Jan Šneler • srijeda, 06.01.2021.

U poslijepodnevnim satima odigrano je osam ogleda trećeg kola španjolskog Kupa kralja, a najuvjerljiviji su bili Betis i Rayo Vallecano...

Diljem Europe igraju se kup natjecanje pa su tako španjolske momčadi odigrale treće kola Kupa kralja. U poslijepodnevnim satima odigrano je osam ogleda, a favoriti su bili uvjerljivi.

Betis je na gostovanju kod Multivere uspješno došao do pobjede. Domaći sastav došao je brzo do vodstva preko Javiera Brinola, ali do odmora su gosti preko Juana Mirande i Emersona stigli do preokreta.

U drugom dijelu Juanmi je u 61. minuti poentirao za 1:3 i Betis je s lakoćom priveo susret kraju. Slično kao Betis prošao je i Rayo Vallecano koji je slavio kod Haro Deportiva.

Rayo je u prvom dijelu došao do velike prednosti preko Yacinea Qasmija i Andresa Martina. Haro Deportivo je smanjio u 65. minuti pogotkom Jona Iruarrizage, ali svega nekoliko minuta kasnije Martin drugim pogotkom postavlja konačnih 1:3.

Levante i Almeria uspješno su prošli u četvrto kolo preko Portugaletea i Numancije, a nešto više problema imala je Granada. Na gostovanju kod Leonese, Granada je tek u produžetku stigla do slavlja.

Marc Rovirola nakon samo tri minute doveo je domaći sastav u vodstvo, ali prilično brzo izjednačuje Granada preko Jorgea Moline. Mreže se više nisu tresle u regularnom dijelu, a tek u 116. minuti Darwin Machis donosi pobjedu Granadi.