Napoli 1:2 Spezia

Napoli dominirao, Spezia s igračem manje preokrenula i slavila

Jan Šneler • srijeda, 06.01.2021.

U 16. kolu Serie A, Napoli je bio bolji i opasniji, ali Spezia je sjajno odrađenom završnicom došla do slavlja čak i s igračem manje nakon isključenja Ismajlija...

Nevjerojatni preokret vidjeli smo u 16. kolu talijanske Serie A. Napoli je na svom terenu dominirao, bio daleko opasniji, ali Spezia je uspjela izjednačiti i s igračem manje doći do vrijedna tri boda.

U prvom dijelu Napoli je imao nekoliko odličnih prilika. Prvo je probao Fabian Ruiz, ali nije bio dovoljno precizan. U 21. minuti opasno je tukao Matteo Politano, ali niti on nije uspio pogoditi mrežu.

Na samom kraju prvog dijela Lorenzo Insigne nije dobru priliku uspio pretvoriti u pogodak. U nastavku susreta, nakon niza odličnih prilika Napoli je konačno poveo. U 58. minuti Andrea Petagna odlično se snašao i pogodio za 1:0.

Ipak, prednost Napolija nije dugo trajala jer je u 68. minuti M'Bala Nzola iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Ruiz, pogodio za 1:1. Bivši Hajdukov branič Ardian Ismajli zaradio je u 77. minuti drugi žuti karton, no to nije omelo goste koji su zabili u 82. minuti.

Najspretniji je bio Tomasso Pobega koji je ugurao loptu u mrežu za 1:2. Napoli je pritisnuo, tražio novi pogodak, ali mreže se više nisu tresle i Spezia je došla do vrijedna tri boda.