Dortmundska Borussia pregazila Leipzig i zadržala Bayern na vrhu

Branimir Korać • subota, 09.01.2021.

U 15. kolu njemačke Bundeslige utakmica kola odigrana je u Leipzigu gdje je Borussia Dortmund glatko slavila čime je Bayern zadržao vodeću poziciju...

Eintracht je nastavio sa sjajnom formom i upiao je treću uzastopnu pobjedu. U gostima kod novog fenjeraša Mainza slavio je s 2:0 i to zasluženo kao bolji protivnik.

Odluka je pala iz kaznenih udaraca, dva puta su gosti šutirali s 11 metara i dva puta je Andre Silva poslao loptu u mrežu.

U velikom naletu je Freiburg koji je stigao do pete uzastopne pobjede. Ovaj put stradao je Köln koji je svladan s čak 5:0.

Do odlaska na odmor Freiburg je imao verć dva gola prednosti zahvaljujući golovima Ermedina Demirovića i Nicolasa Hoflera. U drugom dijelu uslijedio je potpuni potop Kölna, Roland Sallai, Philipp Lienhart i Lucas Holer odveli su Freiburg do visoke 5:0 pobjede.

Schalke je rebao 30 utakmica za pobjedu u njemačkom prvenstvu, a onaj koji je "naletio" je Kramarićev Hoffenheim. Sramotni rezultati Schalkea kao da su opustili Hoffenheim koji je potpuno podbacio i teško stradao s 4:0.

Junak domaćina bio je mladi Amerikanac Matthew Hoppe koji je postigao hat-trick. Točku na i stavio je Amine Harit koji je bio i trostruki asistent. Kramarić se utopio u sivilo kod gostiju, a odradio je svih 90 minuta.

Dobru utakmicu odradili su Union Berlin i Wolfsburg, a okončana je remijem 2:2. Gosti su početkom drugog dijela ostali s igračem manje nakon isključenja Arnolda, Andrich je ubrzo zabio za 2:1 domaćina, ali Wieghorst je uspio poravnati u 65. minuti. Inače Wolfsburg je vodio golom Steffena, ali Becker je osigurao 1:1 na odmoru.

Marin Pongračić odrasdio je prvo poluvrijeme, a Josip Brekalo igrao je do 66. minute.

Bayer i Werder odigrali su 1:1 čime gosti mogu biti prezadovoljni. Poveli su golom Omera Topraka, ali u 70. minuti Patrik Schick pogodio je za konačnih 1:1.

Borussia Dortmund odigrala je sjajnu utakmicu u Leipzigu gdje je visoko slavila s 3:0. Pobjedu je osigurala u drugom dijelu kada je postigla sve golove.

Domaćina su potopili Borussijine "zlatne koke" Jadon Sancho i Erling Haaland, Norvežanin je zabio dva pogotka, a Sancho je dodao jedan. Sorloth je u 90. minuti samo smanjio na 3:1.