Spezia 2:1 Sampdoria
Sampdoria

Spezia preko Sampdorije do druge pobjede u nizu

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.01.2021.

Nogometaši Spezije nastavljaju svoj uspon na tablici nakon niza poraza. Korak prema betoniranju svog mjesta na sredini ljestvice učinjen je s 2:1 protiv Sampdorije kod kuće...

Malo bi nogometašima Spezije veliki preokret protiv Napolija vrijedio da nije potvrđen kod kuće protiv Sampdorije. Srećom, večeras domaća momčad je i to odradila pa je povezala dvije pobjede i skočila je na 14. mjesto tablice.

U goste Speziji je stigla Sampdoria, ali srećom po domaćina, prvi je mrežu protivnika načeo Claudio Terzi glavom iz blizine nakon ubačaja Juliana Chabota. Nije dugo prošlo do izjednačenja, samo četiri minute kasnije Jakub Jankto pronalazi Antonija Candrevu, a iskusni Talijan nebranjen lako gađa mrežu.

Početak drugog poluvremena nije donio neki spektakularan nogomet, ali je Spezia do pobjede došla u 60. minuti kad je Morten Thorsby bio preagresivan u startu, sudac je pokazao na bijelu točku, a M'Bala Nzola precizno koristi priliku s 11 metara.

Pokušavala je Sampdoria do kraja, ali je do kraja bilo više žutih kartona od pravih prilika pa domaći bilježe novu pobjedu. Martin Erlić je ušao u igru u 90. minuti, Karlo Letica je ostao na klupi gostiju.