Getafe i Betis odradili posao protiv fenjeraša

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.01.2021.

Dvostruki program u ponedjeljak je odrađen u sklopu 18. kola La Lige, a svoj posao u gostima protiv ekipa iz zone ispadanja su odradili Betis i Getafe koji su sigurni u sredini...

Ponedjeljak u La Ligi je donio dvostruki program u kojem su ekipe iz sredine tablice gostovale kod momčadi iz zone ispadanja, a i Getafe i Betis su odradili svoj posao. Getafe je stigao u goste Elcheu te je prekinuo svoj niz loših rezultata.

I dalje uz utakmicu manje od ostatka, Getafe je pobjedom pobjegao iz društva pri samom dnu te se priključio sredini tablice, ali nije sve bilo tako lako. Raul Guti je doveo Elche u vodstvo već u četvrtoj minuti te je poremetio Getafeu plan razvijanja svoje karakteristične igre.

Odjednom Getafe više nije mogao igrati čvrsto i čekati te je morao napasti, a plod pritiska i pokušaja je došao nakon nekoliko promašaja Elchea preko Cucua u 39. minuti kad je poravnao na 1:1. U 52. je posao za Getafe znatno olakšan, drugi žuti karton je dobio Ivan Macrone, a u posljednjih 20 minuta dolazi preokret.

Jaime Mata je u 69. pospremio odbijanac u mrežu, a u 85. Angel koristi još jednu lošu reakciju obrane Elchea te iz jedanaesterca postavlja 3:1. Ante Palaversa nije bio u sastavu Getafea.

Još teži posao je imao Betis koji je gostovao kod Huesce koja je uvjerljivo posljednja ekipa prvenstva, ali je ipak držala nulu sve do posljednjih 15 minuta. U 78. je ipak mrežu otvorio Aissa Mandi, dok je u trećoj minuti nadoknade Antonio Sanabria povisio na 2:0 iako je Betis bio s igračem manje od 82. minute.