Premiership, 18. kolo, 12.01.2021, 19:00 h
Sheffield United 1:0 Newcastle
Newcastle

Sheffield napokon stigao do prve pobjede u sezoni

Matej Kačan • utorak, 12.01.2021.

Nakon dugog čekanja i skoro pola sezone, nogometaši Sheffield Uniteda napokon su ostvarili prvu pobjedu u Premier ligi. Sheffield je svladao Newcastle s 1:0...

U 18. kolu Premier lige smo napokon dočekali i prvu pobjedu Sheffield Uniteda. Prošlosezonsko najugodnije iznenađenje lige, a ovosezonski fenjeraš je nakon 15 poraza i dva remija napokon upisao slavlje i dodao tri boda na konto.

Žrtva je bio Newcastle koji je i dalje u dugom nizu bez pobjede te je upisao drugi poraz u nizu i na putu je prema donjem domu. Svrake su ostale na 19 bodova te je u opasnosti da ga Burnley ili Fulham nadoknadom utakmica i bodova dostignu.

Sheffield je za promjenu bio bolja i aktivnija ekipa, ali je najviše posla imao sudac i VAR. U 38. minuti Newcastle traži kazneni udarac nakon možebitnog igranja rukom, pali se VAR, ali najstrože kazne nema. U 45. Newcastle dobiva maksimalno otežan posao u drugom poluvremenu jer je Ryan Fraser dobio drugi žuti karton.

Zato je u drugih 45 minuta Sheffield bio mnogo bolja ekipa, a to se isplatilo novom situacijom, ovaj put u kaznenom prostoru gostiju. Opet je riječ o igranju rukom, a ovaj put VAR pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Billy Sharp u 73. minuti.

Uspio je do kraja Sheffield United sačuvati tu prednost i Chris Wilder te njegova ekipa mogu malo lakše disati uoči nastavka sezone.