PSG pobjedom nad Marseilleom osvojio francuski Superkup

Matej Kačan • srijeda, 13.01.2021.

Sredina tjedna je u francuskom nogometu iskorištena za podjelu prvog trofeja u sezoni, a njega je očekivano osvojio PSG s 2:1 pobjedom nad Marseilleom u Superkupu...

Tek nekoliko dana nakon dolaska na klupu PSG-a, Maurizio Pochettino je pobrao vrhnje svog prethodnika te je osvojio svoj prvi trofej na klupi francuskog prvaka. U utakmici Superkupa odigranoj u Lensu, PSG je svladao Marseille s 2:1.

Za tu pobjedu su Parižanima trebale najjače snage. Pochettino je izuzev Neymara na teren izveo ono najbolje što ima, a kasnije je ušao i Brazilac koji je zabio drugi gol. Statistika je na kraju bila na strani Marseillea, ali je PSG bio mnogo bolji do prvog pogotka.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme je PSG prijetio, zabio je i dva gola, ali iz nedozvoljenih pozicija. Napokon legalan pogodak djelo je Maura Icardija iz odbijanca u 39., a šest minuta kasnije Icardi iz blizine propušta postaviti 2:0 jer gađa gredu.

U 65. minuti u igru ulazi Neymar, a 20 minuta kasnije se upisuje u listu strijelaca. Icardi pada u šesnaestercu Marseillea, presuda je bijela točka s koje je siguran Brazilac. Za malo drame u završnici se pobrinuo Dimitri Payet pogotkom u 89., ali Marseille nije stigao do izjednačenja.

Pochettino je tako nakon godina suše u Tottenhamu došao do trofeja u svojoj tek trećoj utakmici na klupi Parižana. Duje Ćaleta-Car je odigrao 90 minuta za Marseille.