City minimalno s Brightonom, Tottenham opet kiksao

Matej Kačan • srijeda, 13.01.2021.

Dva susreta odigrana su u srijedu u Premier ligi, a novu pobjedu je upisao Manchester City koji je nadomak preskakanja Liverpoola. Tottenham je opet kiksao te je na šestom mjestu...

Društvo klubova s 32 boda u Premier ligi bogatije je za jednog člana. Leicesteru i Evertonu se pridružio i Manchester City koji je u susretu 18. kola kod kuće s minimalnih 1:0 svladao Brighton koji je i dalje na mjestu iznad zone ispadanja.

Po običaju je City potpuno izdominirao protivnika, ali lopta nije htjela u gol sve do 44. minute i Phila Fodena kojeg je pronašao Kevin de Bruyne, a mladi Englez još jednom trese mrežu. Mogao je City više puta povećati vodstvo, a najbolju priliku propušta Raheem Sterling koji je u sudačkoj nadoknadi zapucao kazneni udarac.

City ima bod manje u odnosu na Liverpool, ali i utakmicu manje te bi nadoknadom tog susreta prva dva mjesta mogao zauzeti dvojac iz Manchestera. Drugi dvoboj ekipe iz vrha i dna nije prošao tako uspješno za favorita.

Tottenham je novim pogotkom Harryja Kanea poveo protiv Fulhama u 25. minuti, ali Cavaleiro u 74. donosi 1:1 i novi remi, već peti u nizu za vrijedne goste koji skupljaju bod po bod i na dva su boda od zone spasa uz dva susreta manje od konkurencije.