Marseille
Marseille 1:2 Nimes

Eliasson s dva brza pogotka šokirao Marseille

Matej Kačan • subota, 16.01.2021.

Veliki kiks su u sklopu 20. kola Ligue 1 upisali nogometaši Marseillea. Na Azurnoj obali je gostovao Nimes koji je u zoni ispadanja, ali je klub s dna uspio otići s Velodromea s tri boda...

Veliki udarac u ambicijama za lov ekipa s vrha je doživio Marseille koji si je priuštio apsolutno neprihvatljiv kiks. Marseille je na svom Velodromeu poražen od Nimesa koji je momčad s dna te je nakon tri vezana poraza došla do svog tek 15. boda.

Apsolutni junak za Nimes bio je Niclas Eliasson s dva brza pogotka u 55. i 58. minuti za 2:0, a oba puta mu je asistirao Sofiane Alakouch i ovaj je dvojac prvi potpisnik velikog trijumfa za Nimes koji je skočio na 18. mjesto.

No, imao je Nimes i dosta sreće prije toga jer je u 35. minuti Marseille imao veliku priliku za vodstvo iz kaznenog udarca, ali je Florian Thauvin pucao pored vrata nakon što je Alakouch igrao rukom u svojih 16 metara, ali na kraju nije ispao tragičar.

Odolijevao je Nimes od 58. minute s 2:0, dok najavu drame u završnici nije donio Dario Benedetto koji je iskoristio grešku obrane i pogodio za 2:1. No, Marseille do kraja nije stvorio veliku priliku za pogodak te se mora pomiriti s porazom.

Duje Ćaleta-Car je igrao svih 90 minuta za Marseille koji je ostao na šestom mjestu s bodom manje od Rennesa, ali i utakmicom manje.