SP 2021., skupina G, 2. kolo, 16.01.2021, 18:00 h
Egipat 38:19 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Sjeverna Makedonija teško poražena u dvoboju protiv domaćina

Mihaela Bradovski • subota, 16.01.2021.

Vrlo uvjerljiv poraz u skupini G doživjela je Sjeverna Makedonija koja je igrala protiv domaćina Egipta. Makedonci su izgubili 19:38...

Još jedan težak poraz Sjeverne Makedonije. Na SP stigla je u zadnji trenutak kao zamjena i iako su znali da su šanse za dolazak velike, ostaje dojam da jednostno nije bila prihički spremna za ovo natjecanje.

Elahmar i društvo od prve do posljednje su minute bili u rezultatskom plusu, a da su kojim slučajem tribine u Kairu smjele biti popunjene na noge bi ih digla 10:0 serija u posljednjih deset minuta prvog dijela.

Neuigrana Sjeverna Makedonija u 19. je minuti postigla svoj posljednji pogodak do odlaska na predah. Pogotkom za 6:10 Lazarov je zaključio 3:0 seriju svoje momčadi, a to je uglavnom i bilo sve što se od nje moglo u toj prvoj polovici i vidjeti.

Tek šest postignutih pogodaka učinak je ispod svake razine bez obzira što je sastav Danila Brestovca u Egipat doputovao u posljednji trenutak, kao rezervna opcija.

U 38:19 pobjedu stopostotni Mohamed Mamdouh ugradio je osam pogodaka, Hassan Kaddah dodao je svojih šest dok je Mohammad Sanad zaključio dvoboj s učinkom pet od pet. Vratarski par Hendawy - Eltayar zajedničkim je snagama stigao do 15 obrana.

U dresu Sjeverne Makedonije preko nekoliko igrača potpuno je realizatorski podbacilo. Kuzmanovski je stao na 33 posto uspješnosti šuta (2/6), a posebna je priča izdanje Tankoskog, odnosno Georgievskog koji su za jedan zgoditak potrošili šest lopti. Kiril Lazarov postigao je tri pogotka iz šest pokušaja.