SP 2021., skupina F, 2. kolo, 16.01.2021, 20:30 h
Alžir 24:39 Island
Island

Alžir doživio epski raspad, Islanđani ga ponizili

Branimir Korać • subota, 16.01.2021.

Trebala je to biti najneizvjesnija utakmica večernjeg programa, a na kraju je bila najizvjesnija. Očajno izdanje Alžira u drugom kolu prve faze natjecanja i visoka pobjeda Islanda 39:24...

Bili su jedna od najljepših priča prvog kola natjecanja, vratili su se iz ponora i minus sedam protiv Maroka pretvorili su u plus, ali zato su u drugom kolu potpuno podbacili. Alžirci su jednostavno doživjeli potpuni raspad već u prvom poluvremenu i nisu imali nikakve šanse u nastavku susreta.

Islandu je trebala ova pobjeda nakon onog poraza od Portugala, u utakmicu je ušao vrlo motivirano i koncentrirano te je rano počeo stbvarati razliku.

S tri vezana gola na isteku desete minute odvojio se na 6:3 i Alžir je već tu počeo gubiti niti igre. U obrani je kasnio i popuštao, sve češće je grubim prekršajima zaustavljao Islanđane dok u napadu nije bilo nikakve ideje.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je i rasla prednost te je u 28. minuti Island prvi put dostigao dvoznamenkastu prednost kada je poveo s 19:9. Do kraja prvog dijela još je i povećao razliku te na odmor odnio vodstvo 22:10.

Drugo poluvrijeme nije donijelo baš nikakve promjene i bilo je najzanimljivije pratiti konačnu razliku s kojom će Islanđani slaviti. Najviša porednost koju su imali bila je plus 18, a završilo je 39:24.

Reporezentacija koju karakterizira vrlo čvrsta obrana i mali broj primljenih pogodaka, primila je čak 39 golova. Sve je time rečeno.

Njbolji kod Islanda bili su Bjarki Mar Elisson s 12 golova i Olafur Gudmundsson sa šest. Bjorgvin Pall Gustavsson skupio je 12 obrana. Kod poraženih Abdi Ayoubpostigao je pet golova.