SP 2021., skupina D, 1. kolo, 17.01.2021, 18:00 h
Argentina 24:21 Bahrein
Bahrein

Argentina dugo lomila otpor Bahreina i slavila u završnici susreta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.01.2021.

Argentina je upisala pobjedu protiv Bahreina i osigurala prolaz u sljedeću fazu natjecanja. Bahrein se dobro držao, ali Argentina je ipak u završnici bila uspješnija.

Nakon uvjerljivog poraza od Danske, izabrana vrsta Bahreina odigrala je potpuno drugačiji susret protiv Argentine koja je u ovoj dvoboj ušla s dva osvojena boda protiv Konga.

Prvo poluvrijeme azijski je predstavnik izgubio s dva pogotka razlike, na odmor se otišlo pri 10:12, najviše zahvaljujući Mohamedu Ahmedu koji je u posljednje dvije minute postigao dva uzastopna pogotka i prepolovio zaostatak svoje momčadi.

Po povratku na parket većih promjena na semaforu nije bilo sve do 45. minute. I jedna i druga vrsta imale su minimalnu prednost na svojoj strani no većeg odvajanja nije bilo sve do ulaska u posljednju četvrtinu dvoboja.

Qambar, Almaqabi i Merza u tri su minute režirali 3:0 seriju i Bahrein odlazi na 20:17, no na njegovu žalost, izuzevši novi zgoditak potonjeg sedam minuta prije kraja, tu priča za njih staje.

Argentina je u zadnjih 13 minuta stigla do identične serije, a dvoboj je zaključila s najvećom u čitavom susretu. Redom su za konačnih 24:21 pogađali Baronetto, Fernandez, Sebastian Simonet i Moscariello.

Najbolji u argentinskom dresu večeras su bili stopostotni Moscariello s pet postignutih pogodaka te vratar Maciel koji je skupio 11 obrana. Šest se puta u listu strijelaca upisao Pizarro, no njemu je za to trebalo 11 pokušaja.

Pet od pet učinak je i Mohameda Ahmeda na drugoj strani.