SP 2021., skupina 3, 1. kolo, 20.01.2021, 20:30 h
Portugal 28:29 Norveška
Norveška

Norveška u drami do pobjede protiv Portugala, vratnica zaustavila na kraju Silvu

Branimir Korać • srijeda, 20.01.2021.

Odlična utakmica na početku druge faze natjecanja za Norvežane i Portugalce. U pravoj drami pobjedu je odnijela Norveška 29:28, a Portugalci su sa sirenom pogodili vratnicu...

Ništa manje nije se niti očekivalo od Norveške i Portugala. Odigrali su vrhunsku utakmicu punu uzbuđenja, uz raspoložene vratare i dramu do posljednje sekunde. Norveška je odnijela tijesnu pobjedu, ali je Portugal imao veliku priliku uzeti barem bod.

Za Norvešku je ovo bila utakmica biti ili ne biti. S obzirom da je izgubila od Francuske odmah na startu i da su joj nedostajala ta dva boda, očajnički je trebala pobjedu u ovom dvoboju.

Od početka susreta igralo se ravnopravno, čvrsto, bez ikakvih posebnih odvajanja sve do završnice prvog poluvremena kada je Norveška uspjela doći do tri gola prednosti. Bergerud je branio sjajno u tom razdoblju, igrali su Norvežani bolje i činilo se da polako lome otpor Portugalac.

U drugom dijelu dugo je Norveška održavala razliku, ali Portugalci nisu odustajali. Uspjeli su se vratiti na 26:26 i unijeti dramu u završnicu.

Kod 27:27 Norveška je dobila priliku za završavanje posla. Tri i pol minute prije kraja O'Sullivan bježi čuvarima, Salina ga gura s leđa, a O'Sullivan ipak zabija dok Salina zarađuje isključenje.

Portugalci na drugoj strani ne zabijaju, a to kažnjava Overby i podiže na 29:27.

Dvije minute prije kraja Magalhaes zabija za 29:29, Sagosenov pokušaj sjajno brani Gomes i Portugal dobiva zadnji napad. U zadnjoj sekundi Rui Silva pronašao je prostor za šut, ali zaustavlja ga vratnica u Norveška odnosi pobjedu.

Važna pobjeda za Norvežane, ali sve im se može jako zakomplicirati ako Francuzi izgube od Portugala.

Šest golova kod Norveške postigao je Sagosen, po pet su dodali Magnus Jondal i Harald Reinkind dok je Bergerud imao 14 obrana. Kod Portugala po pet golova postigli su Pedro Portela i Miguel Martins. Humberto Gomes obranio je šest udaraca i primio četiri gola.