Bayern i Leipzig minimalno slavili i zadržali mjesta na vrhu

Matej Kačan • srijeda, 20.01.2021.

Ostatak susreta 17. kola Bundeslige nije donio iznenađenja na vrhu. Iako samo s 1:0, slavili su i Bayern i RB Leipzig koji su zadržali prvo i drugo mjesto na tablici...

Iako nije bio uvjerljiv kako inače zna biti, Bayern ni u 17. kolu Bundeslige nije kiksao. U gostima kod Augsburga je Bavarcima bio dovoljan tek jedan pogodak, onaj Roberta Lewandowskog u 13. minuti.

Poljak je u vrlo mirnom susretu iskoristio kazneni udarac koji je skrivio Rani Khedira, a nakon toga je Bayern u prvom poluvremenu propustio dvije dobre šanse za 2:0. Umjesto toga, sjajnu šansu za izjednačenje i iznenađenje je imao Augsburg, također iz kaznenog udarca, ali je Alfred Finnbogason pogodio vratnicu.

Bayern je tako zadržao četiri boda prednosti ispred Leipziga koji također nije bio uvjerljiv, ali nije kiksao. Imao je Leipzig ponešto teži posao protiv Uniona koji igra vrlo dobro ove sezone te su gosti iz Berlina držali nulu do 70. minute.

No, onda je Dani Olmo lijepim dodavanjem pronašao Emila Forsberga koji je unutar kaznenog prostora i ne griješi, već precizno pogađa za 1:0, što je i konačan rezultat.

Važne pobjede za bijeg od dvojca na dnu su upisali Köln i Arminia. Köln je poprilično očekivano svladao Schalke u gostima s 2:1, ali je bilo teže od očekivanog jer je nakon pogotka Czihosa u 31. i Hoppea u 57. susret morao riješiti Thielmann u trećoj minuti nadoknade.

Arminia je pak upisala iznenađenje jer je poprilično lako s 3:0 kod kuće svladala Stuttgart. Klos u 27., autogol Kempfa u 47. te Doan u 86. su bili dovoljni za tri boda protiv gostiju za koje je Borna Sosa odigrao 64 minute.

Najviše pogodaka je bilo na susretu Freiburga i Eintrachta koji je završio remijem. Younes u šestoj minuti i autogol Schlotterbecka su stavili Eintracht na semafor, a odgovarali su Sallai i Petersen.