United i City upisali pobjede za ostanak na vrhu

Matej Kačan • srijeda, 20.01.2021.

18. kolo Premier lige nastavilo se susretima u srijedu kad su svoje obveze odradili rivali iz Manchestera. United i City su upisali pobjede te su zadržali svoje prvo, odnosno drugo mjesto...

Barem na sat-dva je Manchester City uživao na vrhu ljestvice Premier lige. City je u ranijem terminu srijede svladao Aston Villu s 2:0 iako je do prvog pogotka došao vrlo kasno.

Villa je bila čvrst protivnik i u prvom poluvremenu je potpuno anulirala domaćina, ali drugi dio donosi drukčiji susret. Mnogo agresivnije je City krenuo u drugo poluvrijeme koje Joao Cancelo otvara gredom, a sve se za Villu raspalo u zadnjih 11 minuta.

Bernardo Silva je u 79. sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za 1:0, a samo dvije minute kasnije je Villi isključen i trener Dean Smith. Nisu se tu prekinuli problemi Ville sa sucem jer u 90. Matty Cash igra rukom, a sudac pokazuje na 11 metara. Precizan je bio Ilkay Gündogan.

No, svoje mjesto na čelu je gotovo odmah preuzeo drugi klub iz Manchestera koji je trebao imati lakši posao. United je gostovao kod Fulhama, ali nije krenulo dobro po United jer Lookman već u petoj minuti bježi iza leđa obrane i zabija za 1:0.

To je trgnulo vodeću momčad koja je krenula agresivnije i to se isplatilo u 21. minuti. Bruno Fernandes je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je pogodio vratnicu. No, u nastavku akcije je na ubačaj slabo reagirao vratar Fulhama, a na pravom mjestu je Edinson Cavani koji zabija odbijanac u praznu mrežu.

Odolijevao je Fulham napadima Uniteda s 1:1 sve do 65. minute kad Paul Pogba fantastičnim udarcem s desne strane s ruba kaznenog prostora gađa suprotni kut i postavlja 2:1. Do kraja će Fulham imati nekoliko sjajnih prilika, ali David de Gea zaustavlja sve i United slavi povratak na vrh.