SP 2021., skupina 4, 2. kolo, 22.01.2021, 15:30 h
Ruska rukometna federacija 32:20 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Sjeverni Makedonci poslužili Rusima za popravljanje gol-razlike

Branimir Korać • petak, 22.01.2021.

Sjeverna Makedonija upisala je još jedan visok poraz na ovom Svjetskom prvenstvu. Ovaj put protiv Rusa koji su slavili s 32:20...

Iako je bilo jasno kako će netko možda otpasti zbog problema s pandemijom, Sjeverna Makedonija kao prva rezerva morala je biti spremna na to te uskočiti kao što je i uskočila. Međutim Makedonci ne izgledaju spremno, doputovali su u statusu rezerve, ali se ipak očekivalo više.

Novi skroman nastup stigao je protiv Ruske federacije koja je prošetala do pobjede 32:20 i tako ostala u igri za četvrtfinale.

Makedonci su kasno došli na utakmicu i već u 13. minuti imali su visok zaostatak 7:1. Već tada bilo je jasno da će Rusi do pobjede, ipak su dovoljno kvalitetna ekipa da ovakva Sjeverna Makedonija ne može do čuda.

Već u prvom poluvremenu Ruska federacija stigla je do dvoznamenkaste prednosti te je u nastavku susreta imala jednostavan posao zadržati to vodstvo.

U drugom dijelu Rusi su rutinski održavali razliku i na kraju su visoko slavili 32:20. Ostaje dojam da su mogli čak i uvjerljivije do pobjede. Bili su potpuno dominantni i na kraju zasluženo slavili.

Najbolji kod Sjeverne Makedonije bio je Filip Kuzmanovski sa šest golova, a kod Ruske federacije isti broj golova postigao je Igor Soroka.