HT Prva liga, 17. kolo, 22.01.2021, 16:00 h

Osijek slavljem skočio na vrh, Leko debitirao porazom

Matej Kačan • petak, 22.01.2021.

17. kolo HT Prve lige otvoreno je susretom Lokomotive i Osijeka gdje su gosti slavili s 3:0 te su skočili na vrh, dok novi trener Lokomotive Jerko Leko nije uspješno krenuo u svoju avanturu...

Lokomotiva je pokušala igrati, ali je Osijek iskažnjavao sve greške u stilu velikih ekipa i slavio s 3:0. Rezime je to otvaranja proljetnog dijela prvenstva za ove dvije ekipe i debija Jerka Leke na klupi Lokosa.

Krenula je Lokomotiva aktivnije u prvom poluvremenu, ali je Osijek zabio dva pogotka iz dva prekida. Najopasnija šansa za Lokomotivu se bilježi iz 15. minute kad je Chajia dobro pobjegao i prijetio, ali je ionako označeno zaleđe.

Zato je samo tri minute nakon Osijek poveo, a pogodak je došao iz prekida te mu je kumovala velika greška golmana. Petar Bočkaj je ubacio iz kuta, Krševan Santini je potpuno promašio loptu i onda pronalazi samog Ramona Miereza koji ima prazan gol na dlanu i ne griješi.

Zaigrao je Osijek bolje osokoljen pogotkom iz poklona, a to je oplemenio u 34. minuti. Opet je udarac iz kuta, a ovaj put Cokaj objeručke hvata igrača Osijeka u skoku i nakon VAR provjere Ivan Bebek pokazuje na bijelu točku. Siguran je Mierez za svoj drugi gol i 2:0 na poluvremenu.

Posao Lokomotive dodatno otežava Papadopoulos koji je početkom drugog dijela zaradio drugi žuti karton, a Osijek je konačan rezultat postavio u 59. kad se Bočkaj dobro namjestio s desne strane, ali je pogodio vratnicu, a na odbijancu prazan gol gađa Bohar.

Do kraja je Osijek imao još prilika koje je propustio, a poništen je pogodak Ante Ercega. No, Bjelica i igrači bit će zadovoljni i s 3:0 i privremenim skokom na vrh ljestvice.