SP 2021., skupina 3, 2. kolo, 22.01.2021, 18:00 h
Francuska 28:26 Island
Island

Francuska izvukla još jednu pobjedu i ostala stopostotna

Branimir Korać • petak, 22.01.2021.

U susretu drugog kola druge faze Svjetskog prvenstva Francuska je svladala Island s 28:26 i tako ostala stopostotna iako još jednom nije briljirala...

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Francuska i Island, a Francuzi su nastavili nizati pobjede te su slavili s 28:26. Ovim porazom Island je izgubio svaku šansu za prolazak u četvrtfinale.

Dojam nakon susreta je isti kao nakon prošlih francuskih nastupa. Pobjeda je tu, ali doajm nije posebno dobar. Francuzima u igri nešto nedostaje, no ne treba zaboraviti da su i prije s onom zlatnom generacijom znali imati lošijih naastupa i provlačiti se u skupinama pa kada je krenula nokaut faza, na parketu su bili nedodirljivi.

Islanđani imaju za čim žaliti, imali su vodstvo, kontrolu nad rezultatom, a onda je Guillaume Gille uveo Yanna Gentyja i susret je okrenut na stranu Francuske.

Francuzi su većim dijelom susreta bili u prednosti, ali početkom drugog poluvremena situacija se okrenula. Islanđani su s tri vezana gola okrenuli rezultat i poveli s 18:17 te su vodili sve do sredine drugog poluvremena.

Tu slijedi francuska serija 3:0, Fabregas je bio dvostruki strijelac, jedan je zabio Dika Mem i do kraja susreta Francuska je zadržala prednost.

Završilo je 28:26 za Francusku koja je tajko napravila veliki korak prema prolasku skupine.

Sedam golova postigao je Dika Mem dok su po pet dodali Kentin Mahe i Ludovic Fabregas. Kod poraženih Bjarki Mar Elisson zabio je osam golova dok je šest dodao Viggo Kristjansson.