SP 2021., skupina 3, 2. kolo, 22.01.2021, 20:30 h
Norveška 36:23 Alžir
Alžir

Norvežani održali lekciju Alžiru i okreću se prema odlučujućoj borbi

Mihaela Bradovski • petak, 22.01.2021.

Norveška je pobjedom 36:23 protiv Alžira odradila svoj dio posla i sada se okreće prema posljednjem kolu gdje mora svladati Island, ali i razmišljati o drugom susretu u skupini između Portugala i Francuske.

Nakon +4 pobjede Portugala nad Švicarskom i 28:26 francuskog slavlja nad Islandom, najuvjerljivija vrsta skupine 3 ovoga petka bila je ona Christiana Bergea. Norveška se lako obračunala s Alžircima i na kraju slavila s 36:23.

Ova su joj dva boda donijela preskok preko Portugala uoči posljednjeg kola u kojem će se susresti s Islandom dok portugalske rukometaše očekuje veliki dvoboj s Francuskom.

Šest pogodaka zalihe ostvarila je Norveška u prvih pola sata. Već na samom startu za 4:0 seriju pobrinuli su se Sagosen s dva zgoditka te Tonnesen i Bjornsen, a kako su na drugoj strani uglavnom precizni bili tek Berkous i Ayoub razlika na odmoru mogla je biti i izraženija.

Bez imalo problema norveški je sastav u drugih 30 minuta sustavno povećavao prednost te se na kraju zaustavio na +13 uz još jednu Sagosenovu titulu igrača utakmice. Za to mu je bilo dovoljno šest pogodaka iz sedam pokušaja.

Jedan više postigao je Alexandre Blonz, ali je za taj učinak trebao 11 pokušaja. Identičan 7/11 učinak ostvario je na drugoj strani Abdi Ayoub. Baš poput Magnusa Jondala u polju, niti prvi norveški vratar Torbjorn Bergerud večeras nije upisao minutažu, a to je Kristian Saeveras iskoristio za 11 obrana.