SP 2021., skupina 4, 2. kolo, 22.01.2021, 20:30 h
Švedska 28:28 Slovenija
Slovenija

Gaber u zadnjoj sekundi spasio Sloveniju od poraza, odluka u trećem kolu

Branimir Korać • petak, 22.01.2021.

Sjajna završnica utakmice između Švedske i Slovenije i u konačnici remi 28:28 koji i dalje drži Švedsku u dobroj poziciji uoči zadnjeg kola, ali i Slovenci sami odlučuju o svojoj sudbini...

Ako već nisu mogli do pobjede u ovom dvoboju, želja Slovenaca i Šveđana svakako je bila da osiguraju rezultat s kojim sami odlučuju o svojoj sudbini u zadnjem kolu.

To se i dogodilo. Remizirali su 28:28, a to znači da u zadnjem kolu s pobjedom i jedni i drugi prolaze dalje dok je Švedskoj dovoljan i bod. Šveđani će u trećem kolu igrati protiv Ruske federacije, a Slovenci protiv domaćina Egipta.

U ovom susretu od početka se vodila žestoka bitka. Već u 30. sekundi Darko Cingesar je "složio" na pod Linusa Perssona koji je činilo se u prvi mah teže stradao, ali samo srećom ostao je neozlijeđen.

Reprezentacije su se izmjenjivačle u dobrim razdobljima, a odluka je pala u tijesnoj završnici.

U zadnje dvije minute ruka se stisnula na obje strane, bilo je dosta pogrešaka, a 45 sekundi prije kraja Solberg zove minutu odmora koja pomaže njegovoj momčadi da se smiri i odradi akciju do kraja. 24 sekunde prije kraja Hampus Wanne zabija za 28:27 Švedske.

Odmah nakon toga Ljubomir Vranješ zove minutu odmora na drugoj strani, 12 sekundi prije kraja susreta. Ključno dodavanje u zadnjoj sekundi odigrao je Dean Bombač koji je briljantno na crti pronašao Gabera, a on zabija za remi.

Sjajna završnica i dramatična utakmica te na kraju ipak realan ishod koji ostavlja skupinu potpuno otvorenom.

Kod Slovenije šest golova postigao je Dragan Gajić, a pet Miha Zarabec. Na drugoj strani sedam golova zabio je Wanne dok je pet dodao Valter Chrintz.