Bundesliga, 18. kolo, 22.01.2021, 20:30 h
Borussia M'gladbach 4:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Mönchengladbach svladao Dortmund u ljepotici sezone

Matej Kačan • petak, 22.01.2021.

Jedan od najboljih susreta sezone u Bundesligi, ali i u nogometnoj Europi uopće odigran je između dvije Borussije. Nakon šest pogodaka je kao pobjednik izašao Gladbach koji je na ljestvici preskočio Dortmund...

Nakon čak šest pogodaka i dva preokreta, u fantastičnom susretu dvije Borussije je dvostruki plijen uzela ona domaća iz Mönchengladbacha. Domaća je ekipa slavila protiv Dortmunda s 4:2 te je preskočila svog večerašnjeg suparnika na tablici na četvrtom mjestu.

Od samog starta je krenulo ludo i sadržajno. Već u drugoj minuti je Florian Neuhaus sjajno pogodio za Gladbach, ali je VAR pokazao da je bilo prekršaja u akciji za pogodak pa je poništen. Ali neće dugo trebati da Gladbach povede, već u 11. minuti Nico Elvedi sjajno glavom pogađa za 1:0.

No, tad slijedi Erling Haaland koji stupa na scenu i donosi brzi preokret. Sjajni je Norvežanin zabio u 22. minuti na asistenciju Jadona Sancha, a ista kombinacija djeluje i u 28. za 2:1 i preokret.

Ne traje dugo slavlje Dortmunda jer već u 32. je novo izjednačenje, a opet je u centru pažnje Elvedi svojim drugim pogotkom. Do poluvremena se na obje strane izmjenjuju dobre prilike, ali pogodaka nema, a drugo poluvrijeme u potpunosti pripada Gladbachu.

Otvorio je Ramy Bensebaini u 49. minuti za 3:2, a neuspjeh Dortmunda da opet izjednači je kaznio Marcus Thuram novim pogotkom glavom, ovaj put nakon udarca iz kuta. Nije od 78. do kraja bilo pogodaka pa Gladbach upisuje veliku pobjedu.