SP 2021., skupina 1, 2. kolo, 23.01.2021, 18:00 h
Mađarska

Mađari svladali Poljsku i osigurali četvrtfinale te povukli sa sobom i Španjolsku

Mihaela Bradovski • subota, 23.01.2021.

Poljska nije uspjela svladati Mađarsku pa je tako riješeno pitanje putnika u četvrtfinale iz ove skupine. Mađari i Španjolci idu dalje...

Da se mađarski rukometaši na ovom Prvenstvu ne šale pokazao je i susret drugog kola druge faze natjecanja u kojem su bili bolji i od poljskog sastava. Kolo prije kraja Mađarska se tako, s osam osvojenih bodova, nalazi na prvoj poziciji, s bodom ispred Španjolske s kojom će snage odmjeriti u ponedjeljak u 18 sati.

I dok je prva polovica prvog dijela protekla u više-manje izjednačenoj igri, kako se odmor primicao kraju tako je mađarska vrsta bivala sve bolja. Najbolje minute odigrala je u periodu od 20. do 27. minute kada su Lekai, Rosta i Bodo povukli za 6:1 seriju te je Poljska u nastavak morala sa šest pogodaka minusa.

Mate Lekai već je u tom prvom dijelu postigao sedam pogodaka iz jednako toliko pokušaja, a stopostotan je bio i Rosta s četiri zgoditka. S druge strane, Sicko i Tomasz Gebala realizatorski su ostali ispod 50 posto uspješnosti šuta iako su upravo oni u nastavku vukli svoju momčad i doveli je u situaciju da dvije minute prije kraja dođe na -4. Ipak, vremena za više bilo je premalo.

U posljednjih šest minuta Mađarska je postigla dva pogotka, a na drugoj su strani, u dresu Poljske, zabijali dva puta Krajewski i Olejniczak te jednom Moryto. Taj je niz na kraju bio dovoljan tek za 26:30 poraz i ostanak na trećoj poziciji.

Sicko je postigao pet zgoditaka, a po jedan manje Gebala, Krajewski i Olejniczak. U pobjedničkim redovima Lekai se u listu strijelaca upisao osam puta, dva puta manje precizan je bio Dominik Mathe dok je s 4/4 susret završio Rosta.