Atalanta svladala Milan u Mandžukićevom debiju, Inter bez pogodaka

Matej Kačan • subota, 23.01.2021.

Odigrana su četiri susreta 19. kola talijanske Serie A, a za Milan je debitirao mario Mandžukić. On je dobio 20 minuta u porazu od Atalante, dok je Inter kod Udinesea igrao bez pogodaka...

Subotnji dio programa 19. kola Serie A obilježio je susret Milana i Atalante. Osim što je to bio dvoboj dvije ekipe u gornjem domu, posebno je zanimljiv bio trenutak u 70. minuti kad je u igru ušao Mario Mandžukić koji je tako upisao debi.

No, neće ga pamtiti po dobrome jer je Atalanta protutnjala kroz San Siro s 3:0 te je skočila na četvrto mjesto, dok je Milan smanjio prednost na vrhu ispred Intera. Otvorio je Gabriel Romero pogotkom u 26. minuti, dok je u 53. povisio Josip Iličić iz kaznenog udarca.

U 70. uz Mandžukića u igru ulazi i Ante Rebić, dok je Atalanta sve zapečatila sjajnim pogotkom Duvana Zapate u 77. minuti. Boško Šutalo je ostao na klupi gostujuće ekipe.

Milan ipak nije ispustio vrh jer je Inter u gostima kod Udinesea također kiksao. Odigrano je bez pogodaka, a najvatrenije je bilo pokraj travnjaka gdje je Antonio Conte izbačen sa susreta u nadoknadi. Marcelo Brozović je igrao 90 minuta, dok je Ivan Perišić ušao u 70.

Vrlo je uzbudljivo bilo na susretu Rome i Spezije gdje je Martin Erlić dobio deset minuta. Mnogo je bilo preokreta i poravnanja, a Roma je slavila s 4:3 i došla na treće mjesto. Borja Mayoral je zabijao za Romu u 17. i 52. minuti, dok je za Speziju zabio Piccoli u 24.

Nakon pogotka Karsdorpa za 3:1 u 55. izgleda da je sve riješeno, ali Farias u 59. i Verde u 90. donose izjednačenje i 3:3. No, Lorenzo Pellegrini je imao vremena za pogodak u nadoknadi i novi preokret te 4:3 pobjedu. U posljednjem susretu dana je Fiorentina svladala Crotone s 2:.