SP 2021., skupina 4, 3. kolo, 24.01.2021, 18:00 h
Slovenija 25:25 Egipat
Egipat

Sloveniji ponestalo vremena, Egipat izdržao i prošao u četvrtfinale

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.01.2021.

Egipat i Slovenija u izravnom dvoboju odlučivali su o putniku u četvrtfinale. Sloveniji je igrala samo pobjeda, Egipćanima je odgovarao i remi koji se na kraju i dogodio nakon što je susret okončan 25:25...

Dvoboj između Slovenije i domaćina Egipta opravdao je očekivanja i iako je aktere na terenu koštao ogromne količine energije i živaca, neutralni su gledatelji imali prilike uživati u odličnoj predstavi.

Dragan Gajić i Staš Skube, za ovaj četvrtfinala težak susret, ostali su van konkurencije zbog bolesti, i iako su na kraju prvog dijela držali +4, konačnim remijem izgubili su i zadnju šansu za nastupom u eliminacijskoj fazi natjecanja.

Od sredine prvog dijela pa do odlaska na odmor Slovenija je bila bolja momčad na terenu pa je tako u 24. minuti Dolenec pogodio za 10:5. Mohamed Mamdouh iz dosadašnjih je susreta izašao kao strijelac 28 pogodaka iz 29 pokušaja, a večeras se njegov učinak sveo na pet nepreciznih šuteva.

Egipatski sastav nije dopustio da mu četiri pogotka zaostatka s kojima je ušao u nastavak predstavljaju teret, odlučno su krenuli po smanjenje i rezultatski povratak i u svega nekoliko minuta, u periodu između 36. i 39., preko Omara te dvostrukih strijelaca Elderae i Sanada dolaze do izjednačenja, a minutu kasnije potonji svom sastavu donosi i vodstvo.

Osim visokog ritma gledali smo borbu za svaku loptu, griješila su oba sastava, ali sjajnih obrana i atraktivno realiziranih kontranapada nije manjkalo. Nakon što je Dolenec s linije sedam metara pogodio okvir gola psihološka je prednost otišla na stranu prvaka Afrike.

U posljednjih 60-ak sekundi Egipat je ušao s napadom i +1, a Sloveniji je za više od konačnog egala ponestalo vremena. Nakon pogotka Zarabeca ostalo je još desetak sekundi no Egipćani su mirno zadržali loptu u svom posjedu.

Sa šest je pogodaka u dresu Slovenije najefikasniji bio Blaž Janc, toliko je na drugoj strani postigao i Yahia Omar dok je jedan više uspješan šut imao Mohammad Sanad.