HT Prva liga, 17. kolo, 24.01.2021, 17:00 h

Istra 1961 preokretom iz kaznenih udaraca svladala Slaven Belupo

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2021.

Slaven Belupo nije uspio doći do bodova na gostovanju u Puli. Istra 1961 nslavila je s 2:1 u susretu u kojem je gubila do završnice, ali onda iz dva kaznena udarca preokretom došla do pobjede...

Tenzije nakon dvoboja u Puli. U Slaven Belupu smatraju kako su teško oštećeni i za to krive suca Pajača koji je u završnici dosudio dva kaznena udarca.

Istra 1961 može biti zadovoljna povratkom na travnjak. Ovaj tjedan remizirala je protiv Gorice, a onda nakon toga svladala Slaven Belupo.

Koprivničanci su dobro otvorili utakmicu i poveli su golom Glavčića kojeg je na rubu 16 metara pronašao Knöll, a veznjak Koprivničanaca poslao je loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao bolje i izgledao sve opasnije, a u završnici susreta iz kaznenih udaraca stigao je do preokreta.

U 80. minuti Van Bruggen u svom kaznenom prostoru laktom je udarcio Tomaševića i Pajač je pokazao na 11 metara. Izveo ga je Josip Špoljarić i pogodio za 1:1.

Desetak minuta kasnije dvojbena situacija. U dvoboju Mlinara i Gržana napadač Istre pao je u 16 metara, a Pajač je na očaj gostiju pokazao na 11 metara. Ponovno je pucao Špoljarić i postavio konačnih 2:1.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Iličić je mogao donijeti bod gostima, ali Lučić je obranio njegov pokušaj.