SP 2021., skupina 4, 3. kolo, 24.01.2021, 20:30 h
Ruska rukometna federacija 20:34 Švedska
Švedska

Dominantni Šveđani preko Rusa do prvog mjesta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.01.2021.

Švedska je odradila sjajan posao i novom glatkom pobjedom 34:20 zauzela je prvo mjesto u svojoj skupini te na pravi način ide u nokaut fazu...

U skupini koja se od četvrtine finala križa s hrvatskom skupinom, eliminacijsku fazu natjecanja kao lider je dohvatila Švedska, s osvojenim bodom više od drugoplasiranog Egipta. Šveđani su protiv Ruske rukometne federacije upisali laganu pobjedu te se okreću sutrašnjem danu u kojem će saznati ime idućeg protivnika.

U 20-ak minuta, koliko je večeras proveo na parketu, Hampus Wanne ponovno je bio najbolji pojedinac svog sastava. Svoju dionicu završio je s učinkom šest od šest, a više je pogodaka u dresu skandinavske vrste postigao tek Lucas Pellas. Uz osam pogodaka i on je zadržao stopostotnost šuta.

Nakon nekoliko ispodprosječnih predstava s 14 obrana svoj je posao odradio i vratar Palicka, a zajedno s obrambenom linijom ispred sebe najviše je muke zadao Kosorotovu koji, gledajući čitav susret, iz šest pokušaja nije uspio niti jednom poentirati. Najbolji ruski strijelac u ovom dvoboju bio je Kotov s pet pogodaka.

Što se samog kretanja rezultata tiče, susret je od starta, a on je Šveđanima donio brzinsku 3:0 seriju, pa do kraja išao u samo jednom smjeru. Prvi svoj pogodak Rusi su postigli u sedmoj minuti, put do mreže pronašao je Kiseljev. Do dvoznamenkaste prednosti sastav Glenna Solberga stigao je već dvije minute prije kraja prvog dijela.

Izbornik Švedske podijelio je minutažu svojih izabranika, s 49 minuta najduže se na terenu zadržao Daniel Pettersson dok je većina uspjela i odmoriti kako u kojem periodu susreta. Utakmica trećeg kola na kraju je završila s 14 razlike, uz po 17 pogodaka pobjedničkog sastava u svakom poluvremenu.