SP 2021., skupina 2, 3. kolo, 25.01.2021, 20:30 h, Kairo
Suci: Oscar Raluy, Angel Sabroso (Španjolska)
38:26(17:15) Hrvatska
Hrvatska

Kraj nadanjima: Danska nemilosrdna, Hrvatska uz težak poraz ide kući

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.01.2021.

Gotovo je, Hrvatska nije bila u dobrom izdanju i upisala je visok i ružan poraz. Danska i oslabljena nakon viroze koja ju je poharala, pregazila je Červarove izabranike s ogromnih 38:26...

UKUPNO2602/23

Hrvatska je završila s nastupom na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Loš nastup u drugom poluvremenu u kojem je Hrvatska pokazala lošije lice. Prvo poluvrijeme bilo je solidno, Hrvatska je dobro krenula, kasnije nije dopustila Dancima da se odvoje, ali drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku.

Od početka turnira stvari nisu funkcionirale najbolje, Hrvatska se mučila i nije izgledala kako se očekivalo da će izgledati. Niti sjena reprezentacije koja je prije godinu dana osvojila drugo mjesto u Europi.

Protiv Danske Hrvatska nije loše krenula, dapače, koristila je probleme Danaca, agresivnom igrom došla do prednosti, ali nakon što je Danska promijenila obranu, Hrvatska vipe nije imala ideju kako napasti i Danci su preuzeli vodstvo.

Do odlaska na odmor igralo se praktički gol za gol i Danska je na poluvremenu držala tih dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju sliku. Nakon što je Danska s tri brza gola otišla na plus pet, dojam je da je Hrvatska potpuno pala.

Potpuno je izgubila samopouzdanje, više nije pronalazila način kakpo doći do pogotka, a s druge satrane Danci su birali na koji način doći do gola.

Završilo je vrlo visokih 38:26 za Dansku koja je samo potvrdila kako ima veliku širinu.

Tek kada se Danska potpuno odvojila, Hrvatska je lagano došla do zraka, ali isključivo zbog toga što je Danska podigla nogu s gasa.

Hrvatska završava s nastupom na Svjetskom prvenstvu, prvi put nakon 2002. godine ispod šestog mjesta.