Rakitić zabio u prolazu Seville, Barcelona preokrenula Rayo

Matej Kačan • srijeda, 27.01.2021.

Poznata su još tri sudionika četvrtfinala Kupa Kralja. Tri od osam mjesta će popuniti Sevilla, Barcelona i Almeria koje su do pobjeda došle u srijedu, a u pobjedi Seville je zabio i Ivan Rakitić...

Od tri momčadi koje su u srijedu izborile četvrtfinale Kupa Kralja, najuvjerljivije je to učinila ona ekipa koja je objektivno imala najtežeg suparnika. Sevilla je igrala protiv Valencije, ali je do pobjede došla s lakih i brzih 3:0.

Većinu posla je odradio Luuk de Jong. Nizozemac je zabio za 1:0 iz kornera u 20. minuti, a onda i za 2:0 u 33. Do poluvremena je Sevilla postavila i konačan rezultat, a strijelac je bio Ivan Rakitić

Raspoložen je bio još jedan De Jong, onaj Barcelonin koji je svom klubu donio preokret i prolaz protiv Rayo Vallecana. Dugo je bilo 0:0, sve do 63. minute kad Fran Garcia dovodi domaćina u vodstvo, ali Leo Messi izjednačava u 69. Frenkie de Jong je zabio u 80. za preokret i prolaz.

Iznenađenje je počinila Almeria koja je kod kuće nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošla Osasunu. Nakon 120 minuta je bilo 0:0, a u raspucavanju je prvi pogriješio Corpas kod domaćina. Činilo se da tu prednost Osasuna neće ispustiti, ali su Sanchez u četvrtoj i Garcia u šestoj seriji promašili, a Almeria je pogodila sve do kraja. Ante Budimir nije bio u sastavu Osasune.