Manchester City nije bio uvjerljiv, Newcastle iznenadio u Liverpoolu

Mihaela Bradovski • subota, 30.01.2021.

U 21. kolu Premier lige odmah na startu subotnjeg programa Newcastle je priredio iznenađenje. Vodeći Manchester City odnio je pobjedu iako se očekivao bolji nastup...

Iznenađenje dana u Premier ligi kreirao je Newcastle koji je u gostima bio bolji od Evertona s 2:0. Newcastle je uoči ovog susreta imao pet uzastopnih prvenstvenih pooraza, no ovdje je odradio odličan posao i zasluženo slavio.

Junak gostiju bio je Callum Wilson koji je postigao oba pogotka i tako prekinuo sušu i zabio nakon sedam utakmica bez postignutog gola.

WBA remizirao je 2:2 na svom travnjaku protiv Fulhama i s tim bodom nije se posebno usrećio. Nadao se Allardyce punom plijenu protiv izravnog konkurenta za opstanak, ali je na kraju morao biti zadovoljan bodom.

Poveli su gosti u desetoj minuti golom Bobbyja Reida i prednost su držali sve do početka drugog dijela. Tada WBA radi preokret i golovima Kylea Bartleyja i Matheusa Pereire rade preokret. Fulham je ipak uzeo bod i to golom Ivana Cavaleira u 77. minuti.

Pogodaka nije bilo u utakmici dana gdje je Arsenal ugostio Manchester United. Susret nije mogao proći bez kontroverzi pa je tako Unitedu progledano kroz prste potencijalno isključenje nakon što je Bruno Fernandes nagazio Xhaku i prošao nekažnjeno. Portugalac je tu morao dobiti minimalno žuti karton.

Manchester City nije briljirao protiv Sheffield Uniteda. City je nastavio niz pobjeda, ali postigao je tek jedan pogodak i nije lako dolazio do prilika. Pobjedu Guardioli donio je Gabriel Jesus golom još iz devete minute.

Identičnim rezultatom Crystal Palace je bio bolji od Wolverhamptona. Tri boda Palaceu donio je Eberechi Eze golom u 60. minuti.

Southampton je u 93. minuti došao do pogotka, domaći igrači proslavili su ga misleći kako su došli do boda, ali dosuđeno je zaleđe, doslovno milimetarsko, te pogodak Dannyja Ingsa nije priznat. Aston Villa odnijela je sva tri boda golom Rossa Barkleyja.