Pašalić zabio na povratku u porazu, Genoa zakucala Crotone na dno

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

U prva četiri susreta nedjelje u Serie A, na dosta terena su aktivni bili Hrvati, a Mario Pašalić je u povratku na terene zabio pogodak u porazu...

Nakon što je van terena bio dva mjeseca, Mario Pašalić se vratio na zeleni travnjak te je odmah zabio za svoju Atalantu. Nažalost po njega i njegove, Atalanta je izgubila vrlo važan susret u gornjem domu Serie A. U Bergamu je bolji bio Lazio s 3:1.

Pašalić je u igru ušao u 54. minuti te je zabio u 79., ali dok je ušao u igru, već je bilo 2:0 za Rimljane. Adam Marušić već u trećoj minuti iz daljine te Joaquin Correa u 51. su već riješili susret, a Pašalić je donio tek malu nadu Atalanti kad je u 79. pospremio odbijanac. No, Lazio je samo tri minute kasnije otklonio dvojbe pogotkom Vedata Muriqija.

Lazio je ušao u velik niz pobjeda te je ovim slavljem preskočio svog današnjeg suparnika na petom mjestu tablice. Za društvom na vrhu polako kaska Sassuolo koji je u gostima kod Cagliarija upisao veliki kiks. Cagliari je momčad iz zone ispadanja, ali je izborio bod, a skoro i sva tri.

Joao Pedro je domaćina doveo u vodstvo u 75. minuti, ali je Jeremy Boga u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za 1:1 i podjelu bodova. Hrvati su na terenu bili u Crotoneu gdje je Milan Badelj za Genou odigrao cijeli susret, dok je Marko Pjaca u igru ušao u 61. minuti.

Genoa je slavila s 3:0, a junak je bio Mattia Destro golovima u 24. i 50. minuti. Jedan je dodao i Cyzborra za treću pobjedu u posljednja četiri susreta za Genou. Prvi susret dana donio je nervoznu utakmicu između Spezije i Udinesea koja je završila s 10 na 10.

Rodrigo de Paul je u 52. iz kaznenog udarca donio vodstvo, a ispostavilo se i pobjedu Udineseu, ali je u pet minuta od 71. do 75. zaradio dva žuta kartona. Nije dugo trajala brojčana prednost Spezije jer je Saponara u 86. također morao na rano tuširanje. Martin Erlić je igrao 90 minuta za domaćina.