HT Prva liga, 18. kolo, 31.01.2021, 17:05 h

Gorica srušila Rijeku usred Rujevice

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

Nogometni vikend u Hrvatskoj je zatvoren sjajnim susretom na Rujevici gdje je Rijeka dočekala Goricu, a gosti su svladali Rijeku s 2:0 te su kasnije obranili sve...

Nastavlja se kolo iznenađenja u HT Prvoj ligi. Nakon poraza Dinama i Hajduka, kod kuće je izgubila i Rijeka koja je ipak imala najteži posao. Siniša Oreščanin je nakon remija i poraza upisao prvu pobjedu na klupi Gorice koja si je učvrstila treće mjesto 2:0 pobjedom.

Susret je počeo velikim pritiskom Rijeke koja se na domaćem terenu postavila s gardom da želi gol i pobjedu. Bilo je tako u prvih 25 minuta u kojima Rijeka nije uspjela zabiti, a najbolja prilika se bilježi iz 11. minute kad je Andrijašević nakon više ubačaja i čišćenja došao do udarca te je iz prve zapucao u vratnicu.

Nakon početnog pritiska Rijeke koji je splasnuo se podigla Gorica i odmah je pokazala koliko je opasna kad se razmaše i ima prostora. U 26. minuti se dogodila kontra preko Hamada i Dvornekovića koji traži Dieyea, a ovaj bi imao prazan gol da je stigao na loptu jer je Nevistić bio svladan.

Od svega se izrodio korner, a nakon udarca iz kuta Kristijana Lovrića je loptu u svoju mrežu pospremio Andrijašević te Gorica vodi. Razgoropadila se Gorica nakon toga i zavladala je terenom, a do poluvremena je stigla nova nagrada. Griješi Nevistić koji ispucava samo do Lovrića, ovaj lažnjakom izbacuje braniča Rijeke i lako zabija.

U drugom dijelu zato Rijeka nije imala izbora, morala je krenuti još jače i više napadački. U 52. Andrijašević opet ima veliku priliku, ali ove nedjelje gađa samo svoju mrežu jer mu iz sjajne pozicije brani Banić. Otvaranje Rijeke je ostavilo prostora za ubojitu kontru Gorice pa u 72. Lovrić propušta priliku da iz situacije jedan na jedan riješi utakmicu, ali Nevistić brani.

Sama završnica donosi opsadu gola Gorice, ali su igrači Siniše Oreščanina ponešto naučili iz šokantnog poraza od Dinama pa izdržavaju sve i upisuju prvu pobjedu pod novim trenerom. Bilo je i mnogo nervoze na kraju, Moro je jako neopreznim startom dobio crveni karton pa se stvorila gužva te je crveni dobio i Capan. Ipak, pogodaka nije bilo, sve je branio Banić pa se ovim slavljem Gorica dodatno odvojila od Rijeke te ima sedam bodova prednosti s dvije utakmice više, dok vodeći dvojac bježi šest bodova uz susret viška.