Cibona povezala dvije ABA pobjede, u Zagrebu je pala Krka

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

Košarkaši Cibone su u 17. kolu ABA lige stigli do pete pobjede i druge uzastopne. U Zagrebu su Vukovi svladali Krku...

Slika na ljestvici ABA lige izgleda malo ljepše za košarkaše Cibone koji su ovog tjedna uspjeli upisati dvije uzastopne pobjede. Nakon Borca, u Draženovom domu je pala i Krka te se Cibona sad priključila društvu s pet pobjeda, dok je Krka upisala četiri poraza u nizu.

Cibosi su vodili praktički od prve do posljednje minute i uvijek su imali susret pod kontrolom. Jedini slabiji period se dogodio početkom četvrte četvrtine kad je Krka nadoknadila minus 11 te je došla na četiri poena zaostatka uz nekoliko napada za potpuni priključak.

No, Roderick Camphor je promašio dvije uzastopne trice iz kuta, dok je s druge strane slobodna bacanja pogađao Roko Prkačin, a prevažnu tricu s istekom napada je zabio i Toni Nakić pa je Cibonina mladost povukla Vukove do pobjede.

Na kraju su domaći košarkaši mirno priveli susret kraju sa 78:69, a najbolji pojedinac je bio Prkačin s 20 poena i šest skokova. 14 je dodao Damir Markota. Kod Krke je 15 ubacio Nejc Barič, a Hrvati su bili solidni pa je Stipčević ubacio 10 poena, dok je Jure Škifić dodao osam.