Sramota PSG-a kod Lorienta, Kovač svladao Nantes

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

Nakon nepotpunog 22. kola francuske Ligue 1, opet imamo novog lidera u uzbudljivoj sezoni. Ovaj put je sam na vrhu ostao Lille nakon što je PSG doživio sramotu na gostovanju kod Lorienta...

Iako su promijenili trenera i na trenutak zaigrali bolje, nogometašima PSG-a se ove sezone i dalje događaju teško objašnjivi kiksevi kakvih ranije nije bilo. Ovaj put su Parižani poraženi na gostovanju kod Lorienta, ekipe koja je u zoni ispadanja i upisala je tek petu pobjedu.

PSG je upisao već peti poraz, a još gore od 3:2 bi bilo da nisu dosuđena dva kaznena udarca koje je iskoristio Neymar. No, to je bilo dovoljno tek za privremeni preokret nakon pogotka Abergela, a Lorient je napravio novi preokret u završnici golovima Wisse u 80. te Moffija u prvoj minuti nadoknade.

Parižani su tako ostali na trećem mjestu, a vrh je preuzeo Lille koji je s minimalnih 1:0 svladao Dijon. Pogodak vrijedan pobjede djelo je Yusufa Yazicija u 29. minuti, a 90 minuta kod Lillea je odigrao Domagoj Bradarić.

Kiks PSG-a je iskoristio i Monaco Nike Kovača da se dodatno približi društvu na vrhu. Monaco je upisao novu pobjedu, petu u nizu ove godine te je četvrti s tri boda manje od aktualnih prvaka, a do novog je slavlja stigao u gostima kod Nantesa.

Monaco je u prvom dijelu pogodio dvije vratnice, a onda je u nadoknadi prvog dijela zabio preko Guillerma Maripana, a u 60. je Kevin Volland povisio na 2:0. Nantes u 73. ostaje s igračem manje nakon isključenja Nicolasa Palloisa, a u 84. je Renaud Emond zabio tek počasni pogodak.

U ostalim je susretima Reims u gostima s 1:0 svladao Strasbourg, dok je Metz s 4:2 nadvisio Brest. Angers je svladao Nimes s 3:1, a Nice je upisala novi poraz. Ovaj put je St. Etienne minimalno slavio u gostima.