Jurić lako pao u Rimu, Napoli slavio

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

Posljednja dva susreta nedjelje u Serie A odigrana su u Napulju i Rimu, a slavili su domaćini koji su bili i favoriti. Roma se pobjedom nad Veronom vratila na treće mjesto ljestvice...

Deset furioznih minuta bilo je dovoljno da nogometaši Rome svladaju Veronu Ivana Jurića i vrate se na treće mjesto na tablici. Verona je izdržala 20 minuta, a onda je krenula rapsodija i tri pogotka od 20. do 29. minute. Otvoreno je kornerom koji je u mrežu pospremio Gianluca Mancini.

Samo dvije minute kasnije je Henrih Mhitarjan povisio na 2:0 preciznim prizemnim udarcem, au 29. je Borja Mayoral spremno dočekao odbijanac i zaključio sjajnu brzopoteznu sekvencu Rome za 3:0 do poluvremena. Nije mnogo uzbuđenja bilo do 62. minute i počasnog pogotka.

Zabio ga je Ebrima Colley, ali u preostalih pola sata Jurićeva ekipa nije uspjela zabiti još gol ili dva i zakomplicirati utakmicu. Nikola Kalinić je izašao iz igre na poluvremenu, dok je Ivor Pandur ostao na klupi.

U dometu Rome i trećeg mjesta je ostao Napoli koji ima utakmicu manje i tri boda manje, a na toj je udaljenosti ostao nakon pobjede nad Parmom. Slavio je Napoli s 2:0, a pogotke su zabili Elmas u 32. i Politano u 82. minuti.