Split glatko poražen kod Igokee

Matej Kačan • ponedjeljak, 01.02.2021.

U 17. kolu ABA lige, košarkaši Splita su upisali 12. poraz u regionalnom društvu. Na domaćem je terenu bolja bila Igokea s 87:68...

Košarkaši Splita su upisali i osmi poraz u posljednjih devet odigranih ABA utakmica. Crni niz je prekinula tek pobjeda nad Budućnosti, a loša serija Splita nastavljena je na gostovanju kod Igokee u Laktašima.

Splićani su u BiH došli samo dan nakon gostovanja i neugodnog poraza u Zaboku, a krenuli su nešto bolje i energičnije pa su u prvih pet minuta čak imali i vodstvo, ali je Igokea brzo stisla obranu i do konca prve dionice prešla u vodstvo. Strmoglavi pad je krenuo početkom druge te Igokea ide i do plus 20, ali u završnici poluvremena Split smanjuje do 48:31.

Posljednju priliku je Split propustio kad je početkom četvrte dionice došao do desetak poena zaostatka pomoću rezervne petorke, ali je Igokea ukrala nekoliko lopti i lakim poenima slomila protivnika za 87:68 pobjedu i skok na 13-3 omjer.

Edin Atić je vodio Igokeu s 15 poena i sedam asistencija, dok je Marko Jošilo imao 14 poena. Kod Splita je 13 poena ubacio Sani Čampara, po 11 su dodali Marin Marić i Antonio Vranković za Split koji je sad na 5-12 omjeru.