Lille deklasirao Bordeaux za ostanak na vrhu

Matej Kačan • srijeda, 03.02.2021.

Najzvučniji susret prvog termina 23. kola Ligue 1 u srijedu bio je onaj između Bordeauxa i Lillea, a u dvoboju klubova dva hrvatska reprezentativca je uspješniji bio Bradarićev Lille koji ostaje na čelu tablice...

Bez obzira na to kako završi drugi set utakmica u srijedu, nakon 23. kola Ligue 1 će na vrhu tablice ostati nogometaši Lillea. Oni su u ranijem terminu u 19 sati deklasirali Bordeaux u gostima s 3:0. Lille sad ima 51 bod i Lyon, PSG te Monaco moraju upisati pobjede ako žele pratiti ritam.

Bordeaux je u prvom poluvremenu još i držao nulu, ali je u drugom blok probijen. U 54. je Lille poveo, a u središtu pozornosti su uobičajeni krivci. Jonathan Bamba pronalazi Yusufa Yazicija za 1:0, a 13 minuta kasnije 2:0 postavlja Timothy Weah.

Konačnih 3:0 postavio je Jonathan David u 89. minuti, samo tri minute nakon što je Laurent Koscielny udarcem glavom okrznuo gredu te je propustio zakomplicirati završnicu. Toma Bašić je za domaće odigrao cijeli susret, dok je Domagoj Bradarić ostao na klupi gostiju.

Ostala četiri susreta prvog termina donijela su isključivo remije. Najviše je golova bilo na susretu Strasbourga i Bresta koji je završio 2:2, a najmanje kod Reimsa i Angersa koji su igrali bez pogodaka. 1:1 su igrali Metz i Montpellier te Rennes i Lorient.