Mate Šunjić odličan u vrijednoj pobjedi Ivryja

Mihaela Bradovski • petak, 05.02.2021.

Nastavljeno je francusko prvenstvo susretima 15. kola. Pobjede su upisali u prva dva susreta Dunkerque i Ivry...

Prvi meč nakon Svjetskog prvenstva u francuskom prvenstvu odigrali su Dunkerque i Tremblay. Posljednjeplasirani Tremblay ostao je na samo jednom osvojenom bodu, a na ovom gostovanju imao je priliku za bodove.

Minutu i 20 sekundi prije kraja Tom Pelayo je izjednačio, a potpuni preokret i pobjedu domaćinu donio je Diego Pineiro golom 40 sekundi prije kraja. Marouane Chouiref u zadnjem napadu nije zabio i domaćin odnosi pobjedu.

Predvodili su ga Florian Billant sa šest golova i Samir Bellahcene s 14 obrana. Kod Tremblayja šest golova postigao je Etienne Mocquais, a 12 obrana skupio je Patrice Annonay.

Vrijednu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Ivry koji je svladao Cesson s 32:28. Gosti su imali odličan ulazak u drugo poluvrijeme i nakon toga nisu više imali problema.

12 golova postigao je Antonin Mohamed dok je pet dodao Louis Joseph, a sjajan je na vratima bio Mate Šunjić s 14 obrana. Kod domaćina šest golova postigao je Mathieu Salou, a pet Hugo Kamtchop Baril.